Nawigacja
Dlaczego ludzie modlili się do Abrahama? Interesują mnie piramidy, jak powstały i przez kogo zostały zbudowane, skoro mają ponad 10 tys. lat

Witam serdecznie i bardzo dziękuję za poprzednie odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie, dlaczego ludzie modlili się do Abrahama skoro należy modlić się tylko do Boga? "Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu". Poza tym, interesują mnie piramidy, jak powstały i przez kogo zostały zbudowane, skoro mają ponad 10 tysięcy lat. Pozdrawiam.

Jeśli chodzi o modlitwę do Abrahama to nikt tego nie robił. Zdarzenie, które przytoczyłaś miało miejsce w krainie umarłych (po śmierci) i jest ono zawarte w Przypowieści, którą opowiedział Pan Jezus chciwym Faryzeuszom. Przeczytaj sobie cały kontekst fragmentu Ewangelii Łukasza 16:19-31, a przekonasz się o tym.

Twoje drugie pytanie: „Poza tym, interesują mnie piramidy, jak powstały i przez kogo zostały zbudowane, skoro mają ponad 10 tysięcy lat”.

Jak wskazuje sama nazwa „piramidy egiskie” zostały zbudowane przez Egipcjan, pod „okiem” mędrców tamtych czasów („inżynierów”). Ponadto, ogólnie dostępne informacje (wiarygodne i możliwe do weryfikacji) podają, że najstarsza piramida na świecie może mieć maksymalnie 4700 lat (więcej na ten temat, kliknij tutaj). Na temat powstania tych piramid krąży jednak wiele różnorodnych teorii, włacznie z tą, że zbudowali je istoty z zaświatów. Są to hipotezy oparte na przypuszczeniach, manipulowane przez fanatyków sensacji i można je bardzo łatwo obalić. Oto niektóre z ogólnych wniosków:

1. Obecnie istniejące piramidy (z różnych okresów) dobitnie pokazują, że proces nabywania doświadczeń w ich budowie był procesem prób i błędów (można w ten sposób prześledzić rozwój „inżynierii” egipskiej).

2. Nie mamy pojęcia o wiedzy matematycznej i astronomicznej Egipcjan więc niektórzy uważają, że byli oni zbyt prymitywni (co nie jest prawdą), by zbudować piramidę.

3. Prawie niczego dokładnie nie wiemy o sposobie budowy piramid (dlatego tyle niewiadomych). Archeologia to niestety (bardzo często) „wymyślne teorie”, które by pasowały do tego, co udało się znaleźć.

4. Nie znamy metod pracy ani nie opisaliśmy w miarę realnego modelu organizacji Egipcjan (nie znamy dawnych technik budowy i sposobów wykorzystania „tego co mieli”). Oni rozwiązywali wiele problemów sposobami, które nam nie są znane i byli w tym dobrzy.

5. Nie umiemy również zidentyfikować wielu narzędzi stosowanych przez starożytnych Egipcjan. Wstydliwy temat, zważywszy na niemałą popularność egiptologii i trwających od ponad dwóch wieków badań.

6. Dziś wiadomo trochę o matematyce Egipcjan (nie byli oni prostakami). Posiadali oni nie tylko własne miary (trudno handlować nie mając miar), a jeśli się nie mylę: w przypadku tego typu budownictwa; wcale, aż tak wiele zaawansowanej matematyki (w naszym rozumieniu) nie potrzeba.

Niektóre wnioski na temat budowy piramid możemy dziś potwierdzić dzięki licznym imitacjom (rysunkom na ścianach) oraz zwojom. Dla przykładu: Ostatnio odkryto na jednym z antycznych malowideł ściennych (w grobowcu Djehutihotepa) scenkę przedstawiającą 172 robotników przenoszących jeden z bloków służących do budowy piramid. Robili to z pomocą wielkich sań ciągniętych z pomocą lin (po piachu). Nie było to jednak nic nowego. Holendrzy zwrócili jednak uwagę na nowy szczegół. Przed saniami szedł jeden z robotników, który (jak się zdawało) polewał piasek wodą. Wcześniej egiptolodzy uznali, że był to swego rodzaju akt religijny, pozostający bez związku z praktyczną stroną przedsięwzięcia.

Eksperyment przeprowadzony przez holenderskich fizyków w laboratorium wykazał jednak, że faktycznie; polewanie pustynnego piasku wodą może znacznie zmniejszyć jego tarcie, dzięki czemu przesuwanie po nim gigantycznych głazów jest o wiele łatwiejsze. Dzieje się tak dlatego, ponieważ woda tworzy pomiędzy poszczególnymi ziarenkami piasku mosty, które pomagają im trzymać się w kupie (jest to ta sama zasada, która pozwala na budowanie „zamków” z mokrego piasku), a odpowiednio mokry piasek generuje dużo mniejsze tarcie. Badacze odkryli równocześnie, że istnieje w tym przypadku pewien „złoty środek”. Gdy doda się za mało lub zbyt dużo wody, metoda ta nie będzie działać. Przy właściwych proporcjach do ciągnęcia wielkiego głazu konieczne było użycie dwukrotnie mniejszej liczby robotników niż do ciągnięcia kamienia po suchej pustyni, a więc mogło to znacznie przyspieszyć pracę nad piramidą, umożlwiając ukończenie jej w zaledwie 20 lat. Źródło: University of Amsterdam.

Piszesz, że piramidy mają około 10 000 lat.
Mam pytanie: Na Jakiej podstawie tak twierdzisz?
To wszystko o czym piszesz jest oparte jedynie na hipotezach.
Czy masz na to jakieś dowody?
Tak na marginesie: To smutne, że ludzie starający się zachować otwartość umysłów (z nieprzejednanym sceptycyzmem), łykają absurdalne teorie podawane przez ludzi o niemożliwych do zweryfikowania kompetencjach. Nie bądź jedną z nich, ale rozsądzaj według rozsądku. Jeśli szerzej interesuje cię historia budowy piramid, chciałbym polecić ci dwa linki (napisane przez ludzi, którzy się tym interesują). Zapewne tam znajdziesz więcej szczegółów na temat, który tak cię pasjonuje:

http://www.geekweek.pl/aktualnosci/19128/zagadka-budowy-piramid-rozwiazana
http://www.kwantowo.pl/2015/04/07/piramidalne-bzdury-czy-fakty-tajemnice-piramid/

Dziękuję i niech ci Bóg błogosławi. Luke     
  wyślij komuś link
  Ogłoszenia

  Twoje radio - Wiara i Wolność (Chicago wpna 1490 AM, Niedziela 5:00 PM). Po więcej informacji: www.wiaraiwolnosc.pl

  Jeśli chciałbyś otrzymać darmowy film Jezus (DVD), kliknij tutaj
  Jeśli chciałbyś dowiedzieć się z jakiego powodu,
  kliknij tutaj


  Jeśli chciałbyś zadać pytanie lub wyrazić opinię, kliknij tutaj

  Jeśli masz sugestie
  jak możemy efektywniej służyć Jezusowi,
  kliknij tutaj

  Jeśli na stronie www.zaJezusem.com znalazłeś materiał nie posiadający praw autorskich proszę o kontakt.

   
     
   3170314