Nawigacja
Kościół uliczny w Warszawie - rok 2012

Kościół Uliczny to inicjatywa warszawskich chrześcijan, których pragnieniem jest niesienie dobrej nowiny najuboższym i bezdomnym (ale nie tylko!). W każdą środę przy metrze centrum, w kościele „bez ścian i drzwi” chrześcijanie uwielbiają Boga, głoszą Jego Słowo i niosą praktyczną pomoc potrzebującym, poprzez wydawanie gorących posiłków a także ubrań oraz pomaganie w wyjściu z uzależnienia. W ramach służby organizowane są również wyjścia streetworkerów, których zadaniem jest dotarcie do bezdomnych, którzy często nie mają motywacji aby gdziekolwiek szukać pomocy.

Historia:1 września 2010 roku Kościół Uliczny przeprowadził pierwsze nabożeństwo „na ulicy.” W służbę kościoła angażują się chrześcijanie z jedenastu warszawskich wspólnot (grupa ta wciąż się powiększa). Liderami służby jest Paweł Bukała i Marta Bukała. Dużą inspiracją i zachętą do zorganizowania pierwszego spotkania był Artur Pawłowski lider Street Church w Calgary w Kanadzie.

Ludzie, do których docieramy: Niektórzy bezdomni, decydują się na wyjazd do chrześcijańskich ośrodków leczenia uzależnień, aby tam po wielu latach alkoholizmu stanąć na nogi. Są tacy, którzy powierzają swoje życie Jezusowi Chrystusowi i rozpoczynają nowy etap w swoim życiu. Oprócz osób bezdomnych Kościół Uliczny dociera z ewangelią do tzw. normalnych obywateli, czyli osób pracujących i studentów.

Mottem Kościoła Ulicznego jest:
Pan „Podnosi nędzarza z prochu, A ubogiego wywyższa ze śmieci, Aby posadzić go z książętami, z książętami ludu swego.” Psalm 113 (B.W.)

Na zdjęcia zapraszam kliknij tutaj.     
  wyślij komuś link
  Ogłoszenia

  Twoje radio - Wiara i Wolność (Chicago wpna 1490 AM, Niedziela 5:00 PM). Po więcej informacji: www.wiaraiwolnosc.pl

  Jeśli chciałbyś otrzymać darmowy film Jezus (DVD), kliknij tutaj
  Jeśli chciałbyś dowiedzieć się z jakiego powodu,
  kliknij tutaj


  Jeśli chciałbyś zadać pytanie lub wyrazić opinię, kliknij tutaj

  Jeśli masz sugestie
  jak możemy efektywniej służyć Jezusowi,
  kliknij tutaj

  Jeśli na stronie www.zaJezusem.com znalazłeś materiał nie posiadający praw autorskich proszę o kontakt.

   
     
   3169102