Nawigacja
Mam pytanie: Jak powinien postąpić zbór z członkiem, który popełnił cudzołóstwo. Jaka powinna być biblijna postawa pastora i starszych?

Pozdrawiam cię serdecznie. Jeśli możesz udzielić mi więcej informacji na temat tej sprawy, będę wdzięczny. Nie każda historia jest identyczna, a w zależności od sytuacji Kościół ma różne wytyczne postępowania. Wyraźnie wskazuje na to Słowo Boże. Moje pytania to:

1. Czy człowiek ten wciąż żyje w tym grzechu?

2. W jaki sposób wyszło to na jaw?

3. Czy okazał skruchę i żal?

4. Jak długo jest on chrześcijaninem?

5. Czy jest zaangażowany w służbę w Kościele (ewentualnie ma tam posadę)?

6. Czy jest żonaty?

7. Jakie było jego zachowanie po całym incydencie?

Dziękuję za informacje.

Bazując na Piśmie Świętym, uważam, że sprawa ta wygląda następująco: najprawdopodobniej człowiek ten nigdy nie poznał Jezusa – bez względu na deklaracje, jakie składa (1 Koryntian 10:13 / 1 Jan 3:6-9). Jego czyn („owoc wiary”) świadczy o tym (1 Jana 2:29). Miałem nadzieję, że sprawa ta wygląda inaczej – człowiek upadł i szczerze żałuje. Niestety w świetle Biblii jest to poważny grzech (1 Koryntian 6:9-10 / Jakuba 4:4) – tym bardziej, że prawdopodobnie praktykowany był przez dłuższy czas.

Uważam jednak, że nie należy wykluczać tego człowieka ze zboru (Galacjan 6:1 / Jakuba 5:19-20), lecz trzeba nakazać mu upamiętanie, zawiesić go w prawach członka i odsunąć od funkcji, jaką pełni. Ponadto powinien ukorzyć się przed zborem, złożyć wyjaśnienie i przyznać się do winy, prosząc o przebaczenie (2 Koryntian 2:6-10). Ten człowiek okłamywał nie tylko Boga, ale również Jego Kościół (1 Tesaloniczan 4:3-8).

Następnie zbór powinien modlić się o tę osobę i obserwować jej zachowanie (Mateusza 18:17). W Panu Jezusie cała nadzieja. Nikt nie zna serca tego człowieka, dlatego należy dać mu następną szansę (Galacjan 6:1-2). Jedynie Bóg wie, czy jest to wyrafinowany kłamca (Hebrajczyków 13:4), czy naprawdę przeoczył Boży „sygnał” i teraz gorzko żałuje.

Uważam, że w taki właśnie sposób powinni postąpić starsi zboru i Pastor.
Dziękuję, Luke     
  wyślij komuś link
  Ogłoszenia

  Twoje radio - Wiara i Wolność (Chicago wpna 1490 AM, Niedziela 5:00 PM). Po więcej informacji: www.wiaraiwolnosc.pl

  Jeśli chciałbyś otrzymać darmowy film Jezus (DVD), kliknij tutaj
  Jeśli chciałbyś dowiedzieć się z jakiego powodu,
  kliknij tutaj


  Jeśli chciałbyś zadać pytanie lub wyrazić opinię, kliknij tutaj

  Jeśli masz sugestie
  jak możemy efektywniej służyć Jezusowi,
  kliknij tutaj

  Jeśli na stronie www.zaJezusem.com znalazłeś materiał nie posiadający praw autorskich proszę o kontakt.

   
     
   3170337